Úplněk 27.3.2013 a Nov 10.4.2013

09.07.2013 07:39

Úplněk 27.3.2013 v 10:30 hod.

Po působení Slunce, Venuše a Marse v předchozím znamení Ryb v období vlády znamení Ryb, tyto planety postupně vstoupily do jarního znamení Berana. Pokud si dovolím téma této astrologické aktuality přizpůsobit současným klimatickým podmínkám ve střední Evropě, docházím jistě i s vámi k závěru, že Pluto v Kozorohu a Saturn ve Štíru společně s táním ledovců v Arktidě (Seznam.cz) dokonale zmrazují naši mysl, a díky Merkuru v Rybách v konjunkci s Chironem jsme úzce konfrontováni se stále navracejícími se vlnami nepodchytitelných pocitů, že se naše životní situace ne a ne hnout z místa, a že ty naše nutkavě vracející se pocity a touhy po změně jsou rozumem neuchopitelné a nerealizovatelné. Pokud vyslyšíme poselství těchto stavů naší mysli a přijmeme to, že se nám staré koncepty prostě rozpadají pod rukama, můžeme si zpětně všimnout, že nám tento velmi silný úplněk přinesl mnohem intenzivnější kontakt s naší pravou podstatou a pokud budeme mít odvahu a podíváme se mnohem dál za naše nutkavé strachy ze ztráty životních jistot, o kterých si myslíme, že bez nich nemá nic smysl. Zjistíme, že jsme vlastně sami sebou, a i přesto, že to neodpovídá naší představě notabene i představě lidí, se kterými žijeme v úzkém kontaktu, pociťujeme určitý náznak vnitřní spokojenosti. Postavení planet v tomto úplňku přináší úžasnou možnost všimnout si hlasu své intuice a pokud máte náhlý nápad, který koresponduje s vaším nejvnitřnějším přáním, neváhejte a vykročte za jeho splněním, i když to bude představovat překonání překážek, které jste si dosud nedovolili ze svých životů odstranit. Přeji vám hodně štěstí a radosti při objevování své životní podstaty a síly na cestě k Novu, o kterém se zmíním příští týden. Přeji krásný den. (Zdeňka Svobodová)

 

NOV 10.4.2013 v 10:37

Tomuto Novu vládne Saturnské Vědro. Takže myšlenky typu "to snad není možné, ta zima nikdy neskončí", "a zase nová složenka a vyúčtování...se snad zbláznili, kde na to mám vzít?", "ODS se rozpadá? Tomu opravdu nevěřím...to jsou další lži a finty...jak si udržet koryta...","Chudáci, co uvěřili H.systému...spravedlnost neexistuje","Klouby bolí a vůbec se mi nechce na nějaký mejdan, stejně to tam probíhá pořád stejně..." jsou zcela na místě. Neptun v kvadrátu s Merkurem umocňuje tendeci přizpůsobovat se náladám našeho okolí. Chiron v kvadrátu s Jupiterem vše ještě umocňují. Opět se dostáváme k velmi silné konjunkci mezi Venuší, Marsem, Sluncem a Lunou v Beranu. Nov samotný v nás probouzí myslí nepostřehnutelné nálady a dojmy, takže jsme chtě nechtě ať již vědomě, či nevědomě s nimi konfrontováni, což způsobuje pocity únavy a někdy i nezřízené výrony hněvu. Přirovnala bych to k takovému přikrytému bublajícímu kotli. Takže negativní projevy by mohly vypadat tak, jak jsem je výše popsala. A co nám tento Nov přináší a co nám chtějí hvězdné konstelace říci?

Nebojme se uvěřit tomu, kde se cítíme dobře profesně, přátelsky i v partnerských vztazích. Nebojme se změnit způsob života, i když se nám to zdá naprosto nereálné. Znamení Berana nám přináší zkušenosti s prosazováním vlastních potřeb. Na emoční úrovni jsme nuceni vytřídit, kde a s kým se  cítíme dobře na základě toho, že si dovolujeme být sami sebou. Všechno ostatní v nás probouzí nepříjemné pocity a nutkání. Prostřednictvím tranzitů Merkura se nyní nacházíme ve fázi dozrávání impulsů, které započaly koncem Února, takže si na uskutečnění svých plánů dejte ještě do Května dost času a zprácovávejte svá životní témata do hloubky , abyste se dokázali na začátku měsíce Května opradu vnitřně rozhodnout a své sny začnete realizovat. Přeji krásný den a směle společně putujme k dalšímu Uplňku...Zdeňka Svobodová

Nabízím též Kranio sakrální terapii, pro bližší info klikněte  ZDE