úplněk 16.3.

03.04.2014 00:00

Úplněk 16.3.2014 (18:11)

4.3.2014 vstoupila Černá Luna do znamení Lva a začala nás konfrontovat se vším, co souvisí s naší osobní jedinečností. Slunce vládne znamení Lva a jeho symbolika v astrologii znamená naši schopnost uvědomovat si sama sebe a poté vědomě svůj život žít a utvářet. Je symbolem otce, nejbližšího člověka v našem dětství, který nás učí, jak se prosadit ve vnějším světě a jak jeje začít chápat. Avšak stejně jako ostatní sluneční hrdinové v mytologi, je třeba, aby i my sami jsme zvládli základní konflikt, jenž nám zprostředkovávají naše návyky z dětství, ne-li z minulých životů... a naše potřeba zapadnout do společenství, ve kterém se nacházíme, protože máme stále podvědomý pocit, že se nám nebude dařit, pokud nesplníme podmínky dané onou společností. Ze zmíněného strachu máme tendenci žít například "Slunce" někoho jiného v našich představách silnějšího a úspěšnějšího nebo společenského systému, rodiny jako takových, "pevně" daných. Stále zrcadlíme jak své neúspěchy, tak úspěchy do okolního světa, na lidi. věci, zvířata nacházející kolem nás a zapomínáme a odkládáme kamsi do podvědomí vše, co by mohlo souviset s naší osobní jedinečností a přirozeností. Jakmile Černá Luna vstoupila do znamení Lva, začala aktivovat naši potřebu vnitřní svobody a tím i zviditelňovat a zintenzivňovat všechny pocity, které nás spojují s tématy, týkajícími se našich životních proher. Zároveň prostřednictvím tohoto konfliktu ve vědomí probouzí všehny naše tvořivé složky a slavného "Genia Loci"naší osobnosti. Takže, pokud svá témata budeme poctivě v přístích měsících zpracovávat a nebudeme čekat na to, že je za nás vyřeší ostatní, mělo by se nám postupně podařit najít své pravé místo ve vnitřním i vnějším životě beze strachu z neustálé, přirozené, cyklické proměnlivosti, jíž nám život samotný zprostředkovává a jejíž představitelkou v horoskopech je právě Černá Luna.

Černá Luna vládnoucí při tomto úplňku ve znamení Lva na jeho prvním až druhém stupni, znamená doslova mentalizační proces, při němž vše, co představuje naši individuální kreativitu, se potřebuje začít projevovat, Protože se nacházíme teprve na začátku znamení Lva, dochází v našem vědomí ke konfliktům, ke zvýšené nervozitě, k nemocem oslabeného imunitního systému (celospolečenský problém - AIDS, infekční nákazy - chřipkové epidemie, příušnice...klíšťová encefalitida...atd.), všem fyzickým projevům spojeným s funkcí lymfatického systému, v nekonečné řadě připoměňme onemocnění sexuálních žláz. Můžeme přijmout zcela asketickou koncepci řešení nebo naopak tendenci k přehnané stimulaci a podráždění. Vše je spojené s velkou vnitřní nervozitou a nejistotou. V podstatě se v tomto období zviditelňuje kolektivní syndrom, naše slabosti a strachy.

Můžete si připadat jako koráb proplouvající za silného větru a mořské bouře ledovým příkrovem. Pokud se vám podaří touto bouří projet za použití všech svých sil a získaných životních zkušeností, tento úplněk v každém z vás uvolní obrovské množství energie, chuti, radosti a moudrého pochopení. Život v celém vesmíru může fungovat pouze tehdy, když všechny jeho části používají během své vědomé existence všechny své potenciály, které jsou ve svých možnostech schopny zrealizovat. Letošní předjarní období nás s nimi propojuje. Přeji Vám úspěšnou plavbu a sejdeme se znovu při dalším Novu. Zdeňka Svobodová

Nabízím též Kranio sakrální terapii, pro bližší info klikněte  ZDE