Úplněk 15.4.2014

01.05.2014 06:58

Úplněk 15.4.2014 (8:45)

Jak dneska začít? Možná úvahou o individualitě. Je potřeba, abychom ji objevili, protože pouze tehdy se můžeme zapojit vědomě do celku, kterého jsme, ať chceme nebo ne, neustále součástí. Jak rozmotat výraz "svoji individualitu"a neskončit pouze u pouček?

Mám dvě ruce, dvě nohy, dvě uši, hlavu, nos...atd. Ti ostatní je také mají. Myslím a mluvím, bojím se a raduji se. Ti ostatní dělají totéž a spoustu dalších projevů podobných anebo stejných, jako jsou ty mé. Cítím se bezpečně, když v mém okolí žije někdo, kdo vykazuje stejný způsob chování a myšlení jako já. Střežím se těch, kteří jsou z mého úhlu potřeby bezpečí odlišní a snažím se vytvořit si o nich nějaký obrázek, který mohu lépe uchopit. Když se mi to podaří a uklidním tak na moment predátora ve své hlavě a své vtíravé emoce s touto situací spojené, budu v sobě tento stav udržovat co nejdéle, cítím se tak pevně. Pokud se v mé blízkosti najde někdo, kdo má na okolní dění stejný názor, je mi mnohem lépe. Je nás víc, a to znamená, že mám pravdu.

Z této jistoty mě vytrhávají divné pocity, mám nálady a nechce se mi vstupovat do situací, které mi kdysi přinášely radost. Nebaví mě probírat stále stejná témata, nelíbí se mi to a mám pocit, že v životě něco ztrácím, akorát mi není jasné, co to je. Vždyť všichni kolem mě fungují a jde jim to. Nebojí se hlásat své názory, plnit si svá přání a mít pravdu, protože mají pevné postavení mezi ostatními a mají stejné názory a stejné kuchyně a stejná auta, vypijí deset piv za večer a druhý den poctivě osm a půl hodiny pracují, vystudují deset vysokých škol, vychovávají děti tím "správným" způsobem, mají svého dentistu, svého obvodního lékaře...svoji alternativní skupinu, svoji jógu, své partnery, rádi cestují a sportují... mají své názory a přesvědčení a věří. A já mám pocity. Je mi smutno, v jednu chvíli mám vztek a ve druhou chvíli křičím radostí...mám pocit, že mám vše a vzápětí nemám nic, jenom nejistotu.

Občas mě překvapí moment živé radosti, která přichází v klidu a tichu, daleka bouřlivých emocí, prosta vysněných a vytoužených pocitů uspokojení a přesto pevná jako skála. Nikdo mi nemůže poradit, nikdo na tom není stejně jako já, protože ani já na tom nejsem stejně jako ti ostatní. Je to pouze má zkušenost a v jednom momentě vnímám odcizení a v druhém vím, že jsme všichni naprosto stejní. Je to prosté a není potřeba slov. Je to můj hnací motor. Zpětně zjišťuji, že je to ono. Dělám to, co v této části života pokládám z hloubi své duše za správné, a to další se prostě ukáže...tím si jsem jista a nechávám se ráda překvapit.

Aspekty tohoto úplňku a předchozího novu odhalují naše skutečné motivace a podvědomé strachy. Mars jako zrychlující prvek v našich reakcích, který svým tranzitem završil kvadrát společně s kvadraturou mezi Jupiterem, Uranem v konjunkci se SLuncem a kvadraturou s Plutem, tímto prostřednictvím způsobuje silnější emoční reakce podbarvené našimi touhami. V posledním měsíci jsou pohybem těchto nebeských těles uváděny v činnost složky naší psychiky, které jsme dlouho ukrývali před světem a nahrazovali jsme je společenskými maskami, protože to bylo bezpečné a mohli jsme si o sobě myslet hlavně to hezké. Čím více chceme být někým jiným, než ve skutečnosti jsme, tím větší emoční zvraty v tomto období budeme prožívat.

8.4. ráno vstoupil retrográdní Mars do opozice se Sluncem, vzpomeňte si, co se s vámi emočně dělo a na jaké životní moudro jste v té době přišli. Je to ten správný ukazatel, kam se máte vydat. Kdokoli jste dostal z vnějšku nějakou nabídku, je dobré ji přijmout. Mars se v této pozici nacházel ve vrcholném postavení a ve spojení se SLuncem aktivoval naši životní energii a naši individualitu směrem, kudy se máme v životě ubírat a kde najdeme své osobní zdraví a radost.

V Kvadrantu je též přítomný Merkur, který zde funguje jako vodič. Takže přirovnání k tobogánu je zde zcela na místě. Vše, co se nyní děje, se děje a čistí velmi rychle a nemůžeme z toho mentálně uhnout, nejde to. Vedou nás pouze intuice a skutečné motivace. Nejde však pouze o negativní projev. V této konstelaci je obsaženo velké množství energie a z tohoto pohledu vám přeji, abyste je vzali do svých rukou a pustili se do všeho, co vám dělá upřímnou radost a nevysiluje vás to... přeji všem hezké prožití dnešního dne a odvahu začít žít život podle vlastních přání a snů a ne jenom podle přání a snů svého okolí...těším se při dalším novu nashledanou Zdeňka Svobodová

Nabízím též Kranio sakrální terapii, pro bližší info klikněte  ZDE