O NOVU z 22.11.2014 ( 13:35´Praha, Koch ) a událostech před a po něm:

31.12.2014 07:03

Přeji vám dobrý den. Opět se po delší době vracím k popisům událostí, které každodenně prožíváme prostřednictvím astrologickýxh symbolů. Sled těchto událostí nabírá na rychlosti a to díky Uranu, který se nachází od 22.7. ve znamení Berana, nyní v retrográdním pohybu, takže jsme nuceni prostřednictvím velmi překvapivých událostí ke změně přístupu k živoru a ke změně životních přesvědčení.

Připomeňme si z minulosti vstup Jupitera do znamení Raka. To se stalo 26.6.2013 kolem půl čtvrté hodiny ráno. Tento vstup byl zajímavý a posilněný konjunkcí se Sluncem a Černou Lunou na začátku znamení Raka. Na konci znamení Raka putovala Venuše v konjunkci s Merkurem a vše bylo propojené vodním trigonem se Satutrnem ve Štíru a Neptunem v Rybách.

Zmiňuji se o tom v souvislosti s volbami prezidenta v naší republice a v souvisloti se současnou vládou tzv. Jupiterského vědra v našich horoskopech. Protože se tento NOV nacházel ve znamení Střelce, vědro s Jupiterem momentálně vládnoucím ve znamení Lva získává na intenzitě s již tak velmi dominantním vlivem.

Planeta Jupiter je podle západní astrologie symbolizovaná mýtickou postavou DIA. V podobě původního významu, coby válečníka z dob putování indoevropských kmenů po jižní Evropě. Je bojovníkem a dobyvatelem.

Jako planeta ohnivého elementu je idealistický a hledá nový smysl života, posouvá vlastní zkušenost. Prostředníctvím bojovných vybojů obohacuje a posunuje svoji životní filozofii. Rád se učí a poznává nové. Logicky díky této své povaze na jednu stranu bojovné kmeny v minulosti plenily území, která dobývali. Na straně druhé získali na každém tomto území nové informace o civilizacích a jejich zkušenostech ve všech možných oblastech života, díky kterým na dobytých místech budovali nový systém...

Při vstupu do znamení Raka se tento bojovník vydal račím spůsobem na zpáteční cestu. Od té doby jsme konfrontováni s minulostí a bylo a je na nás, kterou část z ní si vybereme. Volba prezidenta a její způsob toho byla jasným důkazem. Rak je znamení zaměřené na sociální otázky, takže jsme od té doby nuceni se minulostí zabývat. Jakýkoliv nastavený politický systém má hluboký vliv na naše životy.

Saturn ve Štíru vyžaduje naše plné soustředění Provádí nás říší vztahů a hodnot, které z nich vznikají. Štír je znamením skrytých motivací. Saturn je nekompromisně odhaluje a Pluto v Kozorohu spojený kavadrátem s Uranem v Raku tyto léta skrývané postoje vyhřezává na povrch. Proto se dozvídáme nové a nové mnohdy překvapivé informace o našem nejbližším okolí, vztazích a celkově o systému, ve terém žijeme.

Průchod Luny horokopem ( úplňky, čtvrtě, novy...) nás na úrovni emocí prožívaných prostřednictví událostí každodenního života s těmito globálními změnami propojuje a pomáhá posouvat sebeuvědomění a přijetí přirozených životních potřeb.

Jupiter ve Lvu v grafu již prošlého Novu oplývá pro všechny bez rozdílu obrovským množstvím entuziasmu a samozřejmé víry v to, co hlásá. Během minulého měsíce se nám mohlo podařit splnění nějakých přání a mohli jsme si najednou dovolit získat dobré společenské postavení. Tato expanze byla velice důležitá. Aspekty, které  v současnosti horoskopu vládnou mají za jediný cíl, dovést nás k nám samotným bez sebenalhávání a utíkání před vlastní zodpvědností, využívání systému pouze pro vlastní propěch, ať už ve formě "hodného a skromného beránka" nebo duševního zločince. Vyžadují naši plnou účast, postupně nás nutí změnit přístup k vlastním motivacím a ke změně životního stylu.

Máme po komunálních volbách a měli by jsme si konečně přijmout, že není normální žít v diktátu nějakého politického systému, určitých politických stran a některých lidí, kterým se podařilo prodrat na veřejné posty prostřednictvím pomluv a různých lží s motivací ziskuchtivosti a pocitu moci. Jupiterské vědro nás vede k víře v to, že můžeme všichni žít jinak, můžeme být sami sebou, můžeme se prosadit a potkat lidi stejného smýšlení, nese nám víru a životní energii. Tato situace po nás vyžaduje hodně práce a soustředění prostřednictvím cesty do vlastního nitra, překonáním strachu a přesudků na všech úrovních života a hluboké osobní i systémové přeměny...

Nabízím též Kranio sakrální terapii, pro bližší info klikněte  ZDE