Nov 8.7.2013 (8:25)

09.07.2013 07:43

Vítám Vás s jednodenním zpožděním a bez okolků můžeme vstoupit do tématu tohoto Novu:-).

Protože zde převažuje v zastoupení planet ve znameních Vodní živel, který vytváří velmi silný vodní trigon, jsme intenzivně zaměřeni na tématiku osobních vztahů a to především rodinných. Díky Jupiteru v Raku v konjunkci s Černou lunou a také s Marsem nacházejícím se na konci znamení Blíženců objevujeme schopnost lépe se se svým nejbližším okolím domluvit.

Mimochodem bude zajímavé sledovat dění kolem nás v momentě, až 13.7. vstoupí Mars za do znamení Raka - jedná se o rychlou a ohnivou planetu, takže podle všech předpokladů rozbouří naše emoce a potřebu získat to, co si myslíme, že se nám stále nedostává v oblasti citů a vlastní spokojenosti ( dotkne se již delší dobu vládnoucího vodního trigonu ) a opět, jako Merkur a Jupiter v minulých týdnech před ním, vzedme hladiny našich říčních toků.

Touha znamení Raka po lásce, vzájemné péči a vytvoření mnohem osobnějších vazeb v nás probouzí potřebu projevovat lásku oproštěnou od kompromisů, které nám ubližují především na psychické úrovni. Protože Rak je znamení zaměřené na minulost a ve hře se v propojení s ním nachází Neptun v Rybách a Saturn ve Štíru, jsme konfrontováni s tendencí neustále se navracet do zkušeností, které sahají hluboko kamsi do dětství. Tento jev určitě není nic negativního ve svém čistém projevu. Pouze naše tendence zvyknout si v zájmu přežití na jakékoliv životní podmínky, může v této době zviditelňovat naši nezdravou závislost na zvycích z dětství, které nám ubližují a brání nám v naší individuální životní cestě. Jedná se o traumata všeho druhu, kdy se nám jako dětem nedostávalo takové lásky a pozornosti, jaké jsme potřebovali, aby jsme se vyvíjeli v mezích všech svých tvořivých možností.

Názorným příkladem nám může být výsledek voleb prezidenta a jeho způsob vyjadřování a prezentace, kdy jsme silně konfrontováni s minulostí a návratem do ní díky jeho komsomoslkému stylu presentace a "taťkovského-uklidňujícího a ukolébávajícího" vystupování. Pocity některých z nás, že za "komunistů" se nám dařilo lépe...

To samé se odráží ve všech mezilidských vztazích v naší společnosti. Naštěstí nás toto léto silně ovlivňuje planeta Jupiter, která prostřednictvím návratu do starého způsobu myšlení a zvyků ( Rak totiž chodí pozpátku...žije minulostí ) způsobuje kolapsy a šoky, jejichž cílem je  pochopení situace a konečně nastoupení víry život, který jsme si vždy přáli prožívat. Pouze ve chvíli, kdy přestaváme věřit, nás bolestivě konfrontuje s minulostí.

Samozřejmě, nezapomínám též na Urana v Beranu a Pluta v Kozorohu, kteří, jak jsme si již dříve napsali mají za úkol krystalizaci společnosti a tím i nás jedinců, kteří tuto společnost vytváříme. Všechna rozhodnutí v našich životech jdoucí proti naší individuální životní cestě nám nepřinesou nic, z čeho by jsme se měli radovat.

Toto léto můžeme prožívat mnoho radosti a všimnout si, že jsme se také velmi dlouho bránili projevům lásky, které k nám z našeho okolí léta přicházely. Můžeme ji i my sami začít vědomě prožívat a projevovat a přestat se bát, že se staneme jejími otroky. Tento velmi silný Nov podpořený retrográdním Merkurem v konjunkci se Sluncem nám pomáhá ve schopnosti vyjadřovat své radosti i své obavy konečně bez pocitů viny. Toto seskupení planet nás vede k mnohem hlubší, rozhodnější a kvalitnější komunikaci s okolním světem.

Jedině tímto způsobem můžeme posunout naši sociální situaci  a domluvit se s partnery i s úřady, zaměstnavateli apod...nazvat své vztahy správným jménem.

 

 

 

 

 

Cesta duší, tělem a myslí...

Nabízím též Kranio sakrální terapii, pro bližší info klikněte  ZDE